Home · Guides · Vreme v Medellínu po mesecih: Dež, temperature in načrtovanje na prostem

Vreme v Medellínu po mesecih: Dež, temperature in načrtovanje na prostem

Načrtujte glede na vreme v Medellínu po mesecih s temperaturo v Celziju, dvema deževnima obdobjema, dnevno svetlobo, nevihtami, časom na prostem in nasveti za pakiranje.

Nov 3, 2026 9

Na razgledni točki v Medellínu termometer kaže 17,7 °C (63,9 °F), medtem ko se odločate, ali boste še naprej opazovali dolino ali se premaknili, preden pridejo oblaki. Ta povprečna letna temperatura okvirno določa vreme v Medellínu po mesecih: padavine se bolj razlikujejo kot toplota, saj Medellín letno prejme 2.271 mm (89,4 in).

Temperaturni razpon Medellína skozi vse leto

Medellín leži na 1.495 m, njegova temperaturna vzorca pa se skozi koledar le nekoliko spreminjata. Povprečna letna temperatura je 17,7 °C (63,9 °F), medtem ko je marec najtoplejši mesec s povprečno temperaturo 18,1 °C, november pa je najhladnejši s 17,1 °C.

Širok vodnik od dneva do noči je bolj koristen za pakiranje kot majhna mesečna razlika: dnevne temperature redko presegajo nizkih 80 °F, kar je približno 26 °C, in nočne temperature redko padejo pod približno 15 °C. Potrebujete lahke plasti namesto težke obleke za hladno vreme.

Referenca podnebja Medellína Temperatura Letno povprečje 17,7 °C Najtoplejše mesečno povprečje: marec 18,1 °C Najhladnejše mesečno povprečje: november 17,1 °C Široka dnevna meja Približno 26 °C Široka nočna meja Približno 15 °C

Na voljo viri ne zagotavljajo dosledne vrednosti najvišjih in najnižjih temperatur za vsak mesec, zato bi popolna mesečna temperaturna tabela nakazovala natančnost, ki je podatki ne podpirajo. En vir navaja povprečno najnižjo temperaturo januarja pri 14 °C in povprečno najvišjo temperaturo avgusta pri 25 °C; obravnavajte jih kot koristne mejnike, ne kot fiksne meje.

Mesečni temperaturni vzorci v Celziju

Januar do marec

Januar lahko prinese najhladnejši nočni mejnik, s povprečno najnižjo temperaturo 14 °C v enem naboru podatkov. Marec doseže najvišje mesečno povprečje pri 18,1 °C, vendar je razlika od novembrskega povprečja 17,1 °C le 1 °C. Februar in marec zato ne potrebujeta večjih sprememb v oblačilih zgolj zaradi temperature.

April do junij

April, maj in junij ostajajo znotraj ozkega letnega temperaturnega vzorca Medellína. Padavine postanejo pomembnejše od mesečne temperature: lahka zunanja plast, zračna oblačila in obutev, ki prenaša mokro površino, so bolj uporabni kot dodatna topla plast.

Julij do september

Manjše padavine julija v enem naboru podatkov lahko olajšajo načrte na prostem, medtem ko avgust ima povprečno najvišjo temperaturo 25 °C, specifično za vir. Noben mesec ne predstavlja dramatične vroče sezone. Ohranite plast za senčne razgledne točke in večerno gibanje, tudi med toplim popoldnevom.

Oktober do december

Oktober in november zahtevata več pozornosti pri načrtovanju za deževno vreme kot za hladno. November zabeleži najnižjo mesečno povprečje pri 17,1 °C, vendar širši dnevni in nočni vzorec še vedno ostaja okoli 26 °C in 15 °C. December nadaljuje isti pristop lahkih plasti.

Za mesečne temperature v Medellínu uporabite ozko povprečje 17,1–18,1 °C kot zanesljiv signal za načrtovanje. Padavine in oblačnost naj določijo vaše dnevne prilagoditve.

Oba deževna obdobja

Letne padavine v Medellínu se običajno opisujejo kot dve bolj vlažni obdobji: eno okoli aprila in maja, drugo pa okoli oktobra in novembra. Natančni skupni zneski se znatno razlikujejo glede na nabor podatkov, vendar je čas vedno pomemben za načrtovanje na prostem.

April je lahko vrhunec v enem podnebnem zapisu, s povprečjem 347 mm. Maj je identificiran kot najdežnejši mesec po več virih, z zabeleženimi skupnimi zneski 219 mm, 235 mm, 242 mm in 246 mm. Oktober je prav tako pomemben deževen mesec v enem naboru podatkov, ki beleži 212 mm razporejenih čez 20 dni.

Letne številke kažejo, zakaj padavin v Medellínu ne bi smeli zmanjšati na eno natančno število. En vir navaja 2.271 mm letno, drugi navaja 2.958 mm, širši opis pa daje okoli 3.000 mm na leto. Te razlike odražajo različne nabor podatkov in metode, ne pa razlog za zavrnitev deževnih obdobij.

Med bolj vlažnimi obdobji je januar do marec opisan kot suha sezona po eni referenci, s 5 do 10 deževnimi dnevi na mesec od decembra do marca. Julij je še ena referenčna točka z manjšimi padavinami.

Jutranji načrti proti popoldanskim ploham

Dež ne naredi vsakega dne na prostem neuporabnega, vendar nagrajuje zgodnji začetek. Načrtujte razgledne točke, sprehode in druge izpostavljene dejavnosti prej, ko so nebo bolj verjetno, da ponudi uporabno vidnost, nato pa pustite kasnejši del dneva prilagodljiv za plohe, oblačnost ali nevihte.

Februar je najdežnejši mesec v enem naboru podatkov pri 111 mm, medtem ko drugi januar identificira kot najnižji pri 147 mm. Tretji nabor podatkov postavlja julij na le 61 mm. Te številke se ne strinjajo o enem samem najdežnejšem mesecu, zato jih uporabite kot referenčne točke namesto garancije suhega vremena.

November ponazarja nasprotni konec razpona: en vir navaja približno 358,75 mm in 24 deževnih dni. To ne pomeni neprekinjenega dežja 24 polnih dni, ampak podpira nošenje zaščite pred dežjem in ohranjanje notranje alternative na voljo.

Kompaktna dežna plašča ali lahka dežna plast lahko zaščitita jutranji načrt pred nenadno ploho, medtem ko hitro sušeča oblačila zmanjšujejo stroške spreminjanja načrtov. Preverite nebo pred odhodom, še posebej za dvignjene razgledne točke in jadralno padalstvo.

Dnevna svetloba, oblaki in mesečna vidnost

Na 6,2° N zemljepisne širine Medellín doživlja manj sezonskih sprememb dnevne svetlobe kot destinacije dlje od ekvatorja. Praktični rezultat je precej stabilen ritem dnevne svetlobe skozi leto, čeprav dobavljene podnebne reference ne zagotavljajo preverjene številke ur dnevne svetlobe za vsak mesec. Dodelitev natančnih mesečnih ur bi bila zavajajoča.

Oblačnost je običajno bolj odločilna kot dolžina dnevne svetlobe. Razgledna točka lahko ostane odprta med dnevno svetlobo, vendar izgubi vidnost doline pod gosto plastjo oblakov. Enaka težava vpliva na fotografije, oddaljene grebene in odločitve o ostajanju na izpostavljenem razgledu.

Medellín povprečno doseže 5 ur sončne svetlobe na dan v eni referenci. Ta številka je letno povprečje, ne pa obljuba o 5 jasnih urah vsak dan. Lahko vključuje prekinjeno sončno svetlobo med plohe in pove malo o kakovosti vidnosti na določeni razgledni točki.

Za načrtovanje uporabite dnevno svetlobo kot razpoložljiv čas in oblačnost kot filter vidnosti. Začnite z aktivnostjo, ki potrebuje najjasnejši horizont, nato pa se premaknite na prilagodljive načrte, če se oblačnost povečuje.

Nevihta, razgledne točke in jadralno padalstvo

Jasno jutro lahko še vedno preide v rast oblakov in kasnejšo ploho med katerim koli deževnim obdobjem. Tveganje za nevihte je najpomembnejše za izpostavljene razgledne točke in jadralno padalstvo, kjer veter, oblačna osnova in padavine lahko prekinejo izlet, tudi če se temperatura zdi udobna.

Izberite najjasnejše razpoložljivo okno aktivnosti namesto da se zanašate na priljubljen mesec. Zgodnji odhodi lahko izboljšajo možnosti za opazovanje čez dolino, preden se oblačnost zgosti, vendar noben mesec ne jamči primernih letalskih pogojev.

Za razgledne točke je vidnost odločilna točka: če so oddaljene hribe že skrite pod oblaki, je morda čakanje bolj produktivno kot nadaljevanje plezanja. Za jadralno padalstvo sledite oceni operaterja na isti dan; skupni padavinski zneski in mesečna povprečja ne morejo potrditi varnosti leta.

Peturna letna številka sončne svetlobe krepi potrebo po prilagodljivosti. Pakirajte zaščito pred dežjem, vendar tudi obdržite načrt, ki deluje pod oblaki: zaščiteno kavarno, muzej ali notranjo postajo lahko prepreči, da bi vremenska zamuda uničila dan.

Pakiranje za januar do junij

Januar: Uporabite lahka oblačila, eno prilagodljivo plast in kompaktno dežno plast. Mesec je med referencami z manjšimi padavinami, vendar so plohe še vedno možne.

Februar: Pakirajte skoraj enako opremo. Njegova številka padavin 111 mm v enem naboru podatkov ga naredi za koristno referenco suhega obdobja, ne pa razlog za puščanje zaščite pred dežjem.

Marec: Ohranite zračna dnevna oblačila in lahkotno večerno plast. Mesečno povprečje 18,1 °C je letna višina, zato težja oblačila na splošno niso potrebna.

April: Povečajte pripravljenost na plohe. Vodoodporna zunanja plast, hitro sušeča oblačila in obutev z oprijemom so bolj uporabni kot topla oblačila med dežnim obdobjem.

Maj: Uporabite najmočnejšo dežno opremo prve polovice leta: kompaktno vodoodporno plast, zaščiteno torbo in oblačila, ki se hitro sušijo. Več naborov podatkov identificira maj kot najdežnejši mesec, z zabeleženimi skupnimi zneski od 219 mm do 246 mm.

Junij: Ohranite dežno plast, medtem ko se vrnete k bolj uravnoteženi opremi z zračnimi oblačili in lahkimi plastmi. Načrtujte prekinitve namesto pakiranja za hladno vreme.

Pakiranje za julij do december

Julij: En nabor podatkov poroča le 61 mm dežja, zato lahko uporabite lažjo dežno opremo, vendar obdržite kompaktno plast za spreminjajoče se razmere.

Avgust: Pakirajte za udobne dnevne temperature, vključno z lahkotno plastjo in zaščito pred dežjem. Povprečna najvišja temperatura specifična za vir je 25 °C, kar ni signal za pripravo na dolgotrajno vročino.

September: Ohranite isto prilagodljivo kombinacijo zračnih oblačil, lahke plasti in zaščite pred dežjem; podrobne september razmere pripadajo ločeni študiji primerov sezone.

Oktober: Povečajte prilagodljivost. En vir beleži 212 mm čez 20 dni, zato so hitro sušeča oblačila, zaščitena elektronika in čevlji, primerni za mokre površine, praktični dodatki.

November: Uporabite najbolj popoln komplet za deževno vreme: dežno plast, zaščito torbe in rezervna hitro sušeča oblačila. Zabeleženih 358,75 mm in 24 deževnih dni ta mesec naredi mesec za prilagodljivo načrtovanje.

December: Ohranite zaščito pred dežjem na voljo, medtem ko uporabljate lahke plasti. December začne obdobje 5 do 10 deževnih dni na mesec, ki se podaljšuje do marca, in božične luči običajno ostanejo prižgane do prvega ali drugega tedna januarja.

Pogosto zastavljena vprašanja

Kateri mesec ima najmanj padavin v Medellínu?

Odgovor je odvisen od nabora podatkov: julij je najnižji pri 61 mm v enem viru, februar pri 111 mm v drugem, in januar pri 147 mm v tretjem. Imejte vir v mislih, ko primerjate mesece, saj se zapisi o padavinah ne strinjajo in nobena posamezna številka ne bi smela biti obravnavana kot univerzalno dokončna.

Koliko dežja prejme Medellín v tipičnem letu?

Zabeležene letne padavine se gibljejo od 2.271 mm do 2.958 mm, medtem ko drugi vir zaokroži številko na okoli 3.000 mm. Razpon odraža različne podnebne nabor podatkov in metode merjenja. Za praktično načrtovanje obravnavajte Medellín kot destinacijo z visokimi padavinami z dvema bolj vlažnima obdobjema, namesto da bi se zanašali na eno natančno letno skupno.

Ali ima Medellín podobne temperature skozi leto?

Da, mesečne temperature v Medellínu ostajajo znotraj ozkega razpona: marec je najtoplejši mesec pri 18,1 °C in november najhladnejši pri 17,1 °C. V širšem dnevnem vzorcu temperature redko presegajo približno 26 °C podnevi ali padejo pod približno 15 °C ponoči.

Koliko deževnih dni ima Medellín?

En vir poroča o 227 dneh padavin na leto, medtem ko drugi beleži 24 deževnih dni v novembru. Te številke niso neposredno zamenljive, ker lahko viri štejejo različne količine merljivih padavin kot deževen dan. Uporabite 227 kot letno referenco in novembrskih 24 dni kot primer mokrega meseca.

Kaj naj pakiram za spreminjajoče se padavine v Medellínu?

Pakirajte kompaktno dežno plast, prilagodljive lahke plasti in hitro sušeča oblačila skozi vse leto. Pripravite se bolj skrbno za april, maj, oktober in november z zaščiteno elektroniko in obutvijo za deževno vreme. Spremembe temperature so zmerne, zato je zaščita pred dežjem pomembnejša od težke obleke za hladno vreme.

Medellin: Guatape Tura s Čolnom, Zajtrkom, Kosilom in Lamo
from $40.49★ 4.9 (15.467)
Check availability