Medellín időjárása hónapról hónapra: Eső, Hőmérsékletek és Kültéri Tervezés
Tervezze meg a Medellín időjárását hónapról hónapra Celsius hőmérsékletekkel, két esős időszakkal, nappali fényviszonyokkal, zivatarokkal, kültéri időzítéssel és csomagolási tanácsokkal.
Medellín egyik kilátóján a hőmérő 17,7 °C-t (63,9 °F) mutat, miközben eldönti, hogy tovább nézi a völgyet, vagy elindul, mielőtt megérkeznének a felhők. Ez az átlagos éves hőmérséklet keretezi Medellín időjárását hónapról hónapra: a csapadék mennyisége jobban változik, mint a hőmérséklet, Medellín évente 2,271 mm (89,4 in) csapadékot kap.
Medellín éves hőmérsékleti tartománya
Medellín 1,495 m magasan fekszik, és a hőmérsékleti mintázata mérsékelten változik az év folyamán. Az átlagos éves hőmérséklet 17,7 °C (63,9 °F), míg március a legmelegebb hónap 18,1 °C-os átlaghőmérséklettel, november pedig a leghűvösebb 17,1 °C-os átlaggal.
A nappali és éjszakai hőmérsékletek szélesebb tartománya hasznosabb a csomagolás szempontjából, mint a kis havi eltérés: a nappali hőmérsékletek ritkán emelkednek 26 °C fölé, míg az éjszakai hőmérsékletek ritkán csökkennek 15 °C alá. Könnyű rétegekre van szükség, nem nehéz téli ruházatra.
Medellín éghajlati referencia Hőmérséklet Éves átlag 17,7 °C Legmelegebb havi átlag: Március 18,1 °C Leghűvösebb havi átlag: November 17,1 °C Széles nappali plafon Körülbelül 26 °C Széles éjszakai padló Körülbelül 15 °CA rendelkezésre álló források nem adnak meg következetes magas és alacsony hőmérsékleti értéket minden hónapra, így egy teljes havi hőmérsékleti táblázat olyan precizitást sugallna, amit az adatok nem támasztanak alá. Egy forrás-specifikus adatbázis január átlagos minimumát 14 °C-ra, augusztus átlagos maximumát pedig 25 °C-ra teszi; ezeket hasznos mérföldkövekként kell kezelni, nem rögzített határokként.
Havi hőmérsékleti minták Celsiusban
Január és március között
A január hozhatja a leghűvösebb éjszakai mércét, egy adatbázis alapján 14 °C-os átlagos minimumával. Március éri el a legmagasabb havi átlagot 18,1 °C-nál, de a különbség november 17,1 °C-os átlagához képest csupán 1 °C. Februárnak és márciusnak ezért nincs szüksége jelentős ruházati változtatásra a hőmérséklet miatt.
Április és június között
Április, május és június Medellín szűk éves hőmérsékleti mintázatán belül marad. Az esőzés fontosabbá válik, mint a havi hőmérséklet: egy könnyű külső réteg, légáteresztő ruházat és nedves járdát toleráló lábbeli hasznosabb, mint egy extra meleg réteg.
Július és szeptember között
A július alacsonyabb csapadéka egy adatbázisban megkönnyítheti a kültéri terveket, míg augusztusban egy forrás-specifikus átlagos maximum 25 °C. Egyik hónap sem képvisel drámai forró szezont. Tarts egy réteget árnyékos kilátókhoz és esti mozgáshoz, még meleg délutánokon is.
Október és december között
Októbernek és novembernek több figyelmet kell fordítani az esős időjárás tervezésére, mint a hidegre. November rögzíti a legalacsonyabb havi átlagot 17,1 °C-nál, mégis a szélesebb nappali és éjszakai mintázat körülbelül 26 °C és 15 °C között marad. December folytatja ugyanazt a könnyű réteg megközelítést.
Medellín havi hőmérsékleteihez használja a szűk 17,1–18,1 °C-os átlag tartományt megbízható tervezési jelzésként. Az esőzés és a felhőzet kell, hogy meghatározza napi kiigazításait.
A két esős időszak
Medellín éves csapadékát általában két nedves időszakként írják le: az egyik április és május körül, a másik pedig október és november körül. A pontos összesítések jelentősen változnak az adatbázisok között, de az időzítés következetesen fontos a kültéri tervezés szempontjából.
Április lehet a csúcs egy éghajlati nyilvántartásban, átlagosan 347 mm csapadékkal. Májust több forrás a legesősebb hónapként azonosítja, a jelentett összesítések 219 mm, 235 mm, 242 mm és 246 mm. Október szintén jelentős esős hónap egy adatbázisban, 212 mm-t rögzítve 20 nap alatt.
Éves adatok mutatják, miért nem lehet Medellín csapadékát egy pontos számra redukálni. Egy forrás 2,271 mm-t jelent évente, egy másik 2,958 mm-t, és egy szélesebb leírás körülbelül 3,000 mm-t ad meg évente. Ezek a különbségek eltérő adatbázisokat és módszereket tükröznek, nem okot adnak az esős időszakok figyelmen kívül hagyására.
A nedves időszakok között januártól márciusig egy referencia szerint a szárazabb évszakot írják le, havi 5-10 esős nappal december és március között. Július egy másik alacsonyabb csapadékú referencia pont.
Reggeli tervek és délutáni záporok
Az eső nem teszi használhatatlanná minden kültéri napot, de jutalmazza a korai kezdést. Ütemezze a kilátókat, sétákat és egyéb kiemelt tevékenységeket korábban, amikor az égbolt valószínűleg használható láthatósági ablakot kínál, majd hagyja a nap későbbi részét rugalmasan az esőzések, felhőzet vagy zivatarok számára.
Február az egyik adatbázisban a legszárazabb hónap 111 mm-rel, míg egy másik januárt az alacsonyabbnak azonosítja 147 mm-rel. Egy harmadik adatbázis júliust csak 61 mm-re teszi. Ezek a számok nem egyeznek meg a legszárazabb hónap tekintetében, ezért használja őket referencia pontokként, nem pedig a száraz időjárás garanciájaként.
November a tartomány másik végletét illusztrálja: egy forrás körülbelül 358,75 mm-t és 24 esős napot jelent. Ez nem jelenti a folyamatos esőt 24 teljes napon át, de támogatja az esővédő felszerelés hordozását és egy beltéri alternatíva fenntartását.
Egy kompakt esernyő vagy könnyű esőréteg megvédheti a reggeli tervet egy hirtelen záportól, míg a gyorsan száradó ruhák csökkentik a tervek megváltoztatásának költségeit. Ellenőrizze az eget indulás előtt, különösen a magaslatok és a siklóernyőzés esetén.
Nappali fény, felhők és havi láthatóság
6,2° Északi szélességnél Medellínben kevesebb szezonális nappali fényváltozás tapasztalható, mint a szélesebb egyenlítőtől távolabb eső helyszíneken. A gyakorlati eredmény egy viszonylag stabil nappali ritmus az év során, bár a megadott éghajlati hivatkozások nem adnak meg ellenőrzött nappali óraszámot minden hónapra. Félrevezető lenne pontos havi órákat rendelni.
A felhőzet általában döntőbb, mint a nappali fény hossza. Egy kilátó nyitva maradhat nappal, de elveszítheti a völgy láthatóságát egy vastag felhőréteg alatt. Ugyanez a probléma érinti a fényképeket, távoli hegygerinceket és a döntéseket a kiemelt kilátókban való tartózkodásról.
Medellín egy referencia szerint napi átlagosan 5 óra napsütést tapasztal. Ez a szám éves átlag, nem ígéret 5 tiszta órára minden nap. Tartalmazhat megszakított napsütést esők között, és keveset mond a láthatóság minőségéről egy adott kilátónál.
A tervezéshez használja a nappali fényt elérhető időként, és a felhőzetet mint láthatósági szűrőt. Kezdje azzal a tevékenységgel, amely a legvilágosabb horizontot igényli, majd lépjen át rugalmas tervekbe, ha a felhők felhalmozódnak.
Zivatarok, kilátók és siklóernyőzés
Egy tiszta reggel még felhőnövekedéshez és későbbi záporhoz is vezethet bármelyik esős időszakban. A zivatar kockázata a legfontosabb a kiemelt kilátók és a siklóernyőzés esetén, ahol a szél, a felhőalap és a csapadék megszakíthatja a kirándulást, még ha a hőmérséklet kényelmesnek is tűnik.
Válassza a legvilágosabb elérhető tevékenységi időablakot, ahelyett, hogy egy preferált hónapra támaszkodna. A korai indulások javíthatják a völgy átláthatóságának esélyeit, mielőtt a felhőzet besűrűsödik, de egyetlen hónap sem garantálja a megfelelő repülési feltételeket.
A kilátók esetében a láthatóság a döntési pont: ha a távoli dombok már felhő által rejtve vannak, a várakozás termékenyebb lehet, mint a további mászás. A siklóernyőzéshez kövesse az üzemeltető aznapi értékelését; a csapadék összesítések és havi átlagok nem tudják megerősíteni a repülés biztonságát.
Az öt órás éves napsütés szám megerősíti a rugalmasság szükségességét. Csomagoljon esővédelmet, de tartson egy tervet, amely felhő alatt is működik: egy védett kávézó, múzeum vagy beltéri megálló megakadályozhatja, hogy az időjárás késlekedése elrontsa a napot.
Csomagolás januártól júniusig
Január: Használjon könnyű ruházatot, egy alkalmazkodó réteget és egy kompakt esőréteget. Ez a hónap a kisebb csapadékú hivatkozások közé tartozik, de záporok továbbra is lehetségesek.
Február: Csomagolja be ugyanazt a felszerelést. Az 111 mm-es csapadékadat egy adatbázisban hasznos száraz időszak referencia, nem ok arra, hogy elhagyja az esővédelmet.
Március: Tartson légáteresztő nappali ruházatot és egy könnyű esti réteget. A 18,1 °C-os havi átlag az éves csúcs, így a nehezebb ruházat általában nem szükséges.
Április: Növelje az esőre való felkészültséget. Egy vízálló külső réteg, gyorsan száradó ruházat és tapadó lábbeli hasznosabb, mint a melegebb ruhák a nedves időszak alatt.
Május: Használja az első félév legjobb esőálló felszerelését: egy kompakt vízálló réteget, védett táskát és gyorsan száradó ruházatot. Számos adatbázis májust a legesősebb hónapként azonosítja, a jelentett összesítések 219 mm-től 246 mm-ig terjednek.
Június: Tartsa meg az esőréteget, miközben visszatér egy kiegyensúlyozottabb légáteresztő ruházati és könnyű rétegekből álló készlethez. Tervezzen megszakításokra, ne a hideg időjárásra csomagoljon.
Csomagolás júliustól decemberig
Július: Egy adatbázis csak 61 mm csapadékot jelent, így használhat egy könnyebb esőálló felszerelést, de tartson egy kompakt réteget a változó körülményekhez.
Augusztus: Csomagoljon kényelmes nappali hőmérsékletekhez, beleértve egy könnyű réteget és esővédelmet. A forrás-specifikus átlagos maximum 25 °C, nem jelzés a tartós hőségre való felkészüléshez.
Szeptember: Tartsa meg ugyanazt az alkalmazkodó kombinációt légáteresztő ruházatból, egy könnyű rétegből és esővédőből; a részletes szeptemberi körülmények a külön eseti tanulmányhoz tartoznak.
Október: Növelje a rugalmasságot. Egy forrás 212 mm-t rögzít 20 nap alatt, így a gyorsan száradó ruhák, védett elektronika és nedves felületekhez illő cipők praktikus kiegészítések.
November: Használja a legteljesebb esős időjárási készletet: egy esőréteget, táska védelmet és tartalék gyorsan száradó ruházatot. A jelentett 358,75 mm és 24 esős nap ezt a hónapot rugalmas ütemezésre teszi alkalmassá.
December: Tartsa elérhetően az esővédelmet, miközben könnyű rétegeket használ. December kezdi a 5-10 esős nap havi referencia időszakát, amely márciusig tart, és a karácsonyi fények általában az első vagy második januári hétig láthatók.
Gyakran Ismételt Kérdések
Melyik hónapban van a legkevesebb csapadék Medellínben?
A válasz az adatbázistól függ: július a legalacsonyabb 61 mm-rel egy forrásban, február 111 mm-rel egy másikban, és január 147 mm-rel egy harmadikban. Nevezze meg a forrást a hónapok összehasonlításakor, mert a csapadék nyilvántartások eltérnek, és egyetlen számot sem szabad univerzálisan véglegesként kezelni.
Mennyi eső esik Medellínben egy tipikus évben?
A jelentett éves csapadék 2,271 mm-től 2,958 mm-ig terjed, míg egy másik referencia körülbelül 3,000 mm-re kerekíti a számot. A különbség eltérő éghajlati adatbázisokat és mérési módszereket tükröz. Gyakorlati tervezéshez kezelje Medellínt magas csapadékú célállomásként, két nedves időszakkal, ahelyett, hogy egy pontos éves összesítésre támaszkodna.
Van Medellínben hasonló hőmérséklet az év folyamán?
Igen, Medellín havi hőmérsékletei szűk tartományon belül maradnak: március a legmelegebb hónap 18,1 °C-al, november pedig a leghűvösebb 17,1 °C-al. A szélesebb napi mintázatban a hőmérsékletek ritkán haladják meg a 26 °C-t nappal, vagy csökkennek 15 °C alá éjszaka.
Hány esős napja van Medellínnek?
Az egyik referencia 227 csapadékos napot jelent évente, míg egy másik 24 esős napot rögzít novemberben. Ezek a számok nem közvetlenül helyettesíthetők, mert a források eltérő mennyiségű mérhető esőt számolhatnak esős napként. Használja a 227-et éves referenciaértékként, és november 24 napját mint nedves hónap példáját.
Mit csomagoljak Medellín változó csapadékához?
Csomagoljon kompakt esőréteget, alkalmazkodó könnyű rétegeket és gyorsan száradó ruházatot az év folyamán. Készüljön fel gondosabban áprilisra, májusra, októberre és novemberre védett elektronikával és nedves időjárásra alkalmas lábbelivel. A hőmérsékletváltozások mérsékeltek, így az esővédelem fontosabb, mint a nehéz téli ruházat.