Bij een uitkijkpunt in Medellín geeft een thermometer 17,7 °C (63,9 °F) aan terwijl je beslist of je de vallei blijft bekijken of verplaatst voordat de wolken arriveren. Die gemiddelde jaartemperatuur kadert het weer in Medellín per maand: neerslag varieert meer dan warmte, met Medellín dat jaarlijks 2.271 mm (89,4 in) ontvangt.
Medellín’s temperatuurvariatie het hele jaar door
Medellín ligt op 1.495 m, en zijn temperatuurpatroon verandert bescheiden gedurende het jaar. De gemiddelde jaartemperatuur is 17,7 °C (63,9 °F), terwijl maart de warmste maand is met een gemiddelde temperatuur van 18,1 °C en november de koelste is met 17,1 °C.
Een brede dag- en nachtgids is nuttiger voor inpakken dan het kleine maandelijkse verschil: de dagtemperaturen stijgen zelden boven de lage 80 graden, of ongeveer 26 °C, en de nachttemperaturen dalen zelden onder ongeveer 15 °C. Je hebt lichte lagen nodig in plaats van zware winterkleding.
Medellín klimaatreferentie Temperatuur Jaarlijks gemiddelde 17,7 °C Warmste maandgemiddelde: maart 18,1 °C Koelste maandgemiddelde: november 17,1 °C Brede dagtemperatuurgrens Ongeveer 26 °C Brede nachttemperatuurgrens Ongeveer 15 °CDe beschikbare bronnen bieden geen consistente hoge en lage temperatuurwaarde voor elke maand, dus een complete maandelijkse temperatuurtafel zou precisie suggereren die de gegevens niet ondersteunen. Eén bron-specifieke dataset vermeldt de gemiddelde lage temperatuur van januari op 14 °C en de gemiddelde hoge temperatuur van augustus op 25 °C; beschouw deze als nuttige benchmarks, geen vaste limieten.
Maandelijkse temperatuurpatronen in Celsius
Januari tot maart
Januari kan de koelste nachtnorm brengen, met een gemiddelde lage temperatuur van 14 °C in één dataset. Maart bereikt het hoogste maandgemiddelde van 18,1 °C, maar het verschil met november’s gemiddelde van 17,1 °C is slechts 1 °C. Februari en maart vereisen daarom geen grote verandering in kleding alleen voor de temperatuur.
April tot juni
April, mei en juni blijven binnen het smalle jaarlijkse temperatuurpatroon van Medellín. Neerslag wordt belangrijker dan de maandelijkse temperatuur: een lichte buitenlaag, ademende kleding en schoeisel dat natte stoepen kan verdragen zijn nuttiger dan een extra warme laag.
Juli tot september
De lagere neerslag in juli in één dataset kan buitenshuis plannen vergemakkelijken, terwijl augustus een bron-specifieke gemiddelde hoge temperatuur van 25 °C heeft. Geen van beide maanden vertegenwoordigt een dramatische hete periode. Houd een laag voor schaduwrijke uitkijkpunten en avondbeweging, zelfs tijdens een warme middag.
Oktober tot december
Oktober en november vereisen meer aandacht voor planning bij nat weer dan voor kou. November registreert het laagste maandgemiddelde van 17,1 °C, maar het bredere dag- en nachtpatroon blijft nog steeds rond de 26 °C en 15 °C. December volgt dezelfde lichte-laagbenadering.
Voor de maandelijkse temperaturen in Medellín, gebruik het smalle gemiddelde bereik van 17,1–18,1 °C als het betrouwbare planningssignaal. Neerslag en bewolking zouden je dagelijkse aanpassingen moeten bepalen.
De twee regenperiodes
De jaarlijkse neerslag in Medellín wordt vaak beschreven als twee nattere periodes: één rond april en mei, en een andere rond oktober en november. De exacte totalen variëren aanzienlijk per dataset, maar de timing is consistent belangrijk voor buitenshuis plannen.
April kan de piek zijn in één klimaatregistratie, met een gemiddelde van 347 mm. Mei wordt door verschillende bronnen als de natste maand geïdentificeerd, met gerapporteerde totalen van 219 mm, 235 mm, 242 mm en 246 mm. Oktober is ook een significante natte maand in één dataset, met 212 mm verspreid over 20 dagen.
Jaarlijkse cijfers tonen aan waarom neerslag in Medellín niet tot één exact getal moet worden gereduceerd. Eén bron rapporteert 2.271 mm per jaar, een andere rapporteert 2.958 mm, en een bredere beschrijving geeft ongeveer 3.000 mm per jaar. Deze verschillen weerspiegelen verschillende datasets en methoden, niet een reden om de regenperiodes te negeren.
Tussen de nattere periodes wordt januari tot maart door één referentie beschreven als het drogere seizoen, met 5 tot 10 regenachtige dagen per maand van december tot maart. Juli is een ander referentiepunt met lagere neerslag.
Ochtendplannen versus middagbuien
Regen maakt elke buitendag niet onbruikbaar, maar het beloont een vroege start. Plan uitkijkpunten, wandelingen en andere blootgestelde activiteiten eerder wanneer de lucht meer kans heeft om een bruikbaar zichtvenster te bieden, en laat het latere deel van de dag flexibel voor buien, bewolking of onweersbuien.
Februari is de droogste maand in één dataset met 111 mm, terwijl een andere januari als de laagste identificeert met 147 mm. Een derde dataset plaatst juli op slechts 61 mm. Deze cijfers zijn het niet eens over de enige droogste maand, dus gebruik ze als referentiepunten in plaats van een garantie voor droog weer.
November illustreert het tegenovergestelde einde van het bereik: één bron rapporteert ongeveer 358,75 mm en 24 regenachtige dagen. Dat betekent niet dat er 24 volle dagen aanhoudende regen is, maar het ondersteunt wel het meenemen van regenbescherming en het beschikbaar houden van een binnenalternatief.
Een compacte paraplu of lichte regenlaag kan een ochtendplan beschermen tegen een plotselinge bui, terwijl sneldrogende kleding de kosten van het wijzigen van plannen vermindert. Controleer de lucht voordat je vertrekt, vooral voor verhoogde uitkijkpunten en paragliden.
Daglicht, wolken en maandelijkse zichtbaarheid
Op 6,2° N breedtegraad ervaart Medellín minder seizoensgebonden verandering in daglicht dan bestemmingen verder van de evenaar. Het praktische resultaat is een vrij stabiel daglichtritme door het jaar, hoewel de geleverde klimaatreferenties geen geverifieerd aantal daglichturen voor elke maand bieden. Het zou misleidend zijn om exacte maandelijkse uren toe te wijzen.
Bewolking is meestal beslissender dan de lengte van het daglicht. Een uitkijkpunt kan open blijven tijdens het daglicht, maar zijn zicht op de vallei verliezen onder een dikke wolkenlaag. Hetzelfde probleem beïnvloedt foto's, verre bergkammen en beslissingen over het blijven bij een blootgesteld uitkijkpunt.
Medellín heeft gemiddeld 5 uur zonneschijn per dag in één referentie. Dat cijfer is een jaarlijks gemiddelde, geen belofte van 5 heldere uren elke dag. Het kan gebroken zonneschijn tussen buien omvatten en zegt minder over de kwaliteit van het zicht op een bepaald uitkijkpunt.
Voor planning, gebruik daglicht als de beschikbare tijd en bewolking als het zichtfilter. Begin met de activiteit die de duidelijkste horizon nodig heeft, en ga dan naar flexibele plannen als de wolken toenemen.
Onweersbuien, uitkijkpunten en paragliden
Een heldere ochtend kan nog steeds plaatsmaken voor wolkenontwikkeling en een latere bui tijdens een van de regenperiodes. Het risico op onweersbuien is het belangrijkst voor blootgestelde uitkijkpunten en paragliden, waar wind, wolkenbasis en neerslag een uitje kunnen onderbreken, zelfs als de temperatuur comfortabel aanvoelt.
Kies het helderste beschikbare activiteitvenster in plaats van te vertrouwen op een favoriete maand. Vroege vertrekken kunnen de kansen verbeteren om over de vallei te kijken voordat de bewolking toeneemt, maar geen enkele maand garandeert geschikte vliegomstandigheden.
Voor uitkijkpunten is zicht het beslissingspunt: als verre heuvels al door wolken zijn verborgen, kan wachten productiever zijn dan verder klimmen. Voor paragliden, volg de beoordeling van de operator op dezelfde dag; neerslagtotalen en maandgemiddelden kunnen de vliegveiligheid niet bevestigen.
Het jaarlijkse cijfer van vijf uur zonneschijn versterkt de noodzaak voor flexibiliteit. Neem bescherming tegen regen mee, maar houd ook een plan dat werkt onder bewolking: een beschut café, museum of binnenstop kan voorkomen dat een weersvertraging de dag verbruikt.
Inpakken voor januari tot juni
Januari: Gebruik lichte kleding, één aanpasbare laag en een compacte regenlaag. De maand behoort tot de lagere-neerslagreferenties, maar buien blijven mogelijk.
Februari: Pak vrijwel dezelfde uitrusting in. Het neerslagcijfer van 111 mm in één dataset maakt het een nuttige referentie voor droge periodes, geen reden om regenbescherming achter te laten.
Maart: Houd ademende dagkleding en een lichte avondlaag. Het maandgemiddelde van 18,1 °C is het jaarlijkse hoogtepunt, dus zwaardere kleding is over het algemeen niet nodig.
April: Verhoog de gereedheid voor buien. Een waterdichte buitenlaag, sneldrogende kleding en schoeisel met grip zijn nuttiger dan warmere kleding tijdens de nattere periode.
Mei: Gebruik de sterkste regenopstelling van de eerste helft van het jaar: een compacte waterdichte laag, een beschermde tas en kleding die snel droogt. Verschillende datasets identificeren mei als de natste maand, met gerapporteerde totalen van 219 mm tot 246 mm.
Juni: Behoud de regenlaag terwijl je terugkeert naar een meer gebalanceerde uitrusting van ademende kleding en lichte lagen. Plan voor onderbrekingen in plaats van in te pakken voor kou.
Inpakken voor juli tot december
Juli: Eén dataset rapporteert slechts 61 mm regen, dus je kunt een lichtere regenopstelling gebruiken, maar houd een compacte laag voor veranderende omstandigheden.
Augustus: Pak voor comfortabele dagtemperaturen, inclusief een lichte laag en regenbescherming. Het bron-specifieke gemiddelde hoog is 25 °C, geen signaal om je voor aanhoudende hitte voor te bereiden.
September: Houd dezelfde aanpasbare combinatie van ademende kleding, een lichte laag en regenbescherming; gedetailleerde septemberomstandigheden behoren tot de aparte seizoenscase study.
Oktober: Verhoog de flexibiliteit. Eén bron registreert 212 mm over 20 dagen, dus sneldrogende kleding, beschermde elektronica en schoenen die geschikt zijn voor natte oppervlakken zijn praktische aanvullingen.
November: Gebruik de meest complete natte-weeruitrusting: een regenlaag, tasbescherming en reserve sneldrogende kleding. De gerapporteerde 358,75 mm en 24 regenachtige dagen maken dit een maand voor flexibele planning.
December: Houd regenbescherming beschikbaar terwijl je lichte lagen gebruikt. December begint de 5-tot-10-regenachtige-dagen maandreferentieperiode die doorloopt tot maart, en kerstverlichting blijft doorgaans tot de eerste of tweede week van januari aan.
Veelgestelde Vragen
Welke maand heeft de minste neerslag in Medellín?
Het antwoord hangt af van de dataset: juli is het laagst met 61 mm in één bron, februari met 111 mm in een andere, en januari met 147 mm in een derde. Noem de bron bij het vergelijken van maanden, omdat neerslagrecords niet overeenkomen en geen enkel cijfer als universeel definitief moet worden behandeld.
Hoeveel regen ontvangt Medellín in een typisch jaar?
Gerapporteerde jaarlijkse neerslag varieert van 2.271 mm tot 2.958 mm, terwijl een andere referentie het cijfer afrondt op ongeveer 3.000 mm. De spreiding weerspiegelt verschillende klimaatdatasets en meetmethoden. Voor praktische planning, beschouw Medellín als een bestemming met veel neerslag met twee nattere periodes in plaats van te vertrouwen op één exact jaarlijks totaal.
Heeft Medellín vergelijkbare temperaturen gedurende het jaar?
Ja, de maandtemperaturen in Medellín blijven binnen een smal bereik: maart is de warmste maand met 18,1 °C en november de koelste met 17,1 °C. Over het bredere dagelijkse patroon overstijgen de temperaturen zelden ongeveer 26 °C overdag of dalen ze onder ongeveer 15 °C 's nachts.
Hoeveel regenachtige dagen heeft Medellín?
Één referentie rapporteert 227 neerslagdagen per jaar, terwijl een andere 24 regenachtige dagen in november registreert. Deze cijfers zijn niet direct uitwisselbaar omdat bronnen verschillende hoeveelheden meetbare regen als een regenachtige dag kunnen tellen. Gebruik 227 als de jaarlijkse referentie en november’s 24 dagen als een voorbeeld van een natte maand.
Wat moet ik inpakken voor de veranderende neerslag in Medellín?
Neem het hele jaar door een compacte regenlaag, aanpasbare lichte lagen en sneldrogende kleding mee. Bereid je zorgvuldiger voor op april, mei, oktober en november met beschermde elektronica en schoeisel voor nat weer. Temperatuursveranderingen zijn bescheiden, dus regenbescherming is belangrijker dan zware winterkleding.