Domů · Průvodci · Počasí v Medellínu podle měsíců: Déšť, teploty a plánování venku

Počasí v Medellínu podle měsíců: Déšť, teploty a plánování venku

Plánujte podle počasí v Medellínu podle měsíců s teplotami v Celsiích, dvěma deštivými obdobími, denním světlem, bouřkami, časováním venkovních aktivit a radami k balení.

Nov 3, 2026 8

Na vyhlídce v Medellínu teploměr ukazuje 17,7 °C (63,9 °F), zatímco se rozhodujete, zda pokračovat v pozorování údolí, nebo se přesunout před příchodem mraků. Průměrná roční teplota rámcuje počasí v Medellínu podle měsíců: srážky se více liší než teplo, přičemž Medellín ročně obdrží 2 271 mm (89,4 in).

Teplotní rozmezí v Medellínu po celý rok

Medellín leží v nadmořské výšce 1 495 m a jeho teplotní vzorce se během roku mírně mění. Průměrná roční teplota je 17,7 °C (63,9 °F), přičemž březen je nejteplejším měsícem s průměrnou teplotou 18,1 °C a listopad je nejchladnějším s 17,1 °C.

Široký denní a noční průvodce je užitečnější pro balení než malý měsíční rozdíl: denní teploty zřídka překračují nízké 80 °F, což je asi 26 °C, a noční teploty zřídka klesají pod asi 15 °C. Potřebujete lehké vrstvy spíše než těžké oblečení na chladné počasí.

Reference klimatu Medellínu Teplota Roční průměr 17,7 °C Nejteplejší měsíční průměr: březen 18,1 °C Nejchladnější měsíční průměr: listopad 17,1 °C Široký denní strop Asi 26 °C Široký noční základ Asi 15 °C

Dostupné zdroje neposkytují konzistentní hodnoty maximálních a minimálních teplot pro každý měsíc, takže kompletní měsíční tabulka teplot by naznačovala přesnost, kterou data nepodporují. Jeden specifický dataset uvádí průměrnou minimální teplotu v lednu na 14 °C a průměrnou maximální teplotu v srpnu na 25 °C; považujte je za užitečné orientační hodnoty, nikoli pevné limity.

Měsíční teplotní vzorce v Celsiích

Od ledna do března

V lednu může být nejchladnější noční orientační hodnota, s průměrnou minimální teplotou 14 °C v jednom datasetu. Březen dosahuje nejvyššího měsíčního průměru 18,1 °C, ale rozdíl od listopadového průměru 17,1 °C je pouze 1 °C. Únor a březen tedy nevyžadují žádnou zásadní změnu oblečení pouze kvůli teplotě.

Od dubna do června

Duben, květen a červen zůstávají v úzkém ročním teplotním vzoru Medellínu. Srážky se stávají důležitějšími než měsíční teplota: lehká vnější vrstva, prodyšné oblečení a obuv, která snáší mokré chodníky, jsou užitečnější než další teplá vrstva.

Od července do září

Nižší srážky v červenci v jednom datasetu mohou usnadnit venkovní plány, zatímco srpen má průměrnou maximální teplotu 25 °C specifickou pro zdroj. Ani jeden měsíc nepředstavuje dramatické horké období. Udržujte si vrstvu pro zastíněné vyhlídky a večerní pohyb, i během teplého odpoledne.

Od října do prosince

Říjen a listopad vyžadují více pozornosti k plánování v deštivém počasí než k chladu. Listopad zaznamenává nejnižší měsíční průměr 17,1 °C, přesto širší denní a noční vzor zůstává kolem 26 °C a 15 °C. Prosinec pokračuje stejným přístupem s lehkými vrstvami.

Pro měsíční teploty v Medellínu použijte úzký průměr 17,1–18,1 °C jako spolehlivý signál pro plánování. Srážky a oblačnost by měly určovat vaše denní úpravy.

Obě deštivá období

Roční srážky v Medellínu jsou běžně popisovány jako dvě vlhčí období: jedno kolem dubna a května a druhé kolem října a listopadu. Přesné celkové hodnoty se výrazně liší podle datasetu, ale načasování je pro venkovní plánování konzistentně důležité.

Duben může být vrcholem v jednom klimatickém záznamu, s průměrem 347 mm. Květen je identifikován jako nejdeštivější měsíc podle několika zdrojů, s hlášenými celkovými hodnotami 219 mm, 235 mm, 242 mm a 246 mm. Říjen je také významným deštivým měsícem v jednom datasetu, zaznamenávající 212 mm rozložených na 20 dní.

Roční údaje ukazují, proč by srážky v Medellínu neměly být redukovány na jedno přesné číslo. Jeden zdroj uvádí 2 271 mm ročně, jiný uvádí 2 958 mm a širší popis dává kolem 3 000 mm za rok. Tyto rozdíly odrážejí odlišné datasety a metody, nikoli důvod k odmítnutí deštivých období.

Mezi vlhčími úseky je období od ledna do března popsáno jako suché období podle jednoho odkazu, s 5 až 10 deštivými dny za měsíc od prosince do března. Červenec je dalším referenčním bodem s nižšími srážkami.

Ranní plány versus odpolední přeháňky

Déšť neznamená, že každý venkovní den je nepoužitelný, ale odměňuje brzký začátek. Naplánujte vyhlídky, procházky a další exponované aktivity dříve, když je pravděpodobnější, že obloha nabídne použitelné okno viditelnosti, a poté nechte pozdější část dne flexibilní pro přeháňky, oblačnost nebo bouřky.

Únor je nejsuchším měsícem v jednom datasetu s 111 mm, zatímco jiný identifikuje leden jako nejnižší s 147 mm. Třetí dataset uvádí červenec pouze s 61 mm. Tyto údaje se neshodují na jediném nejsušším měsíci, takže je používejte jako orientační body spíše než jako záruku suchého počasí.

Listopad ilustruje opačný konec spektra: jeden zdroj uvádí přibližně 358,75 mm a 24 deštivých dní. To neznamená nepřetržitý déšť po 24 plných dnech, ale podporuje to nošení ochrany proti dešti a udržování dostupné vnitřní alternativy.

Kompaktní deštník nebo lehká dešťová vrstva může chránit ranní plán před náhlou přeháňkou, zatímco rychleschnoucí oblečení snižuje náklady na změnu plánů. Zkontrolujte oblohu před odchodem, zejména pro vyhlídky ve výškách a paragliding.

Denní světlo, mraky a měsíční viditelnost

V zeměpisné šířce 6,2° N zažívá Medellín méně sezónních změn denního světla než destinace dále od rovníku. Praktickým výsledkem je poměrně stabilní rytmus denního světla během roku, i když dodané klimatické reference neposkytují ověřenou hodnotu hodin denního světla pro každý měsíc. Bylo by zavádějící přiřazovat přesné měsíční hodiny.

Oblačnost je obvykle rozhodující více než délka denního světla. Vyhlídka může zůstat otevřená během dne, ale ztratit viditelnost údolí pod silnou vrstvou mraků. Stejný problém ovlivňuje fotografie, vzdálené hřebeny a rozhodnutí o setrvání na exponovaném výhledu.

Medellín průměrně získává 5 hodin slunečního svitu denně v jednom odkazu. Tato hodnota je roční průměr, nikoli slib 5 jasných hodin každý den. Může zahrnovat přerušované sluneční světlo mezi přeháňkami a říká méně o kvalitě viditelnosti na konkrétní vyhlídce.

Pro plánování použijte denní světlo jako dostupný čas a oblačnost jako filtr viditelnosti. Začněte s aktivitou, která potřebuje nejjasnější horizont, a poté přejděte na flexibilní plány, pokud se mraky začnou hromadit.

Bouřky, vyhlídky a paragliding

Jasně vypadající ráno může stále ustoupit růstu mraků a pozdější přeháňce během jakéhokoli deštivého období. Riziko bouřek je nejdůležitější pro exponované vyhlídky a paragliding, kde vítr, základna mraků a srážky mohou přerušit výlet, i když se teplota cítí pohodlně.

Vyberte si nejjasnější dostupné okno aktivity, spíše než se spoléhat na preferovaný měsíc. Brzké odjezdy mohou zlepšit šance na vidění přes údolí, než se oblačnost zhoustne, ale žádný měsíc nezaručuje vhodné podmínky pro létání.

Pro vyhlídky je viditelnost rozhodujícím bodem: pokud jsou vzdálené kopce již skryté mraky, čekání může být produktivnější než další stoupání. Pro paragliding dodržujte hodnocení operátora ve stejný den; celkové srážky a měsíční průměry nemohou potvrdit bezpečnost letu.

Pětihodinová roční hodnota slunečního svitu posiluje potřebu flexibility. Zabalte ochranu proti dešti, ale také mějte plán, který funguje pod mraky: chráněná kavárna, muzeum nebo vnitřní zastávka mohou zabránit tomu, aby zpoždění kvůli počasí zkonzumovalo den.

Balení pro období od ledna do června

Ledna: Použijte lehké oblečení, jednu přizpůsobivou vrstvu a kompaktní dešťovou vrstvu. Tento měsíc patří mezi odkazy s nižšími srážkami, ale přeháňky zůstávají možné.

Únor: Zabalte téměř stejnou výbavu. Jeho hodnota srážek 111 mm v jednom datasetu z něj činí užitečnou referenci pro suché období, nikoli důvod k opuštění ochrany proti dešti.

Březen: Udržujte prodyšné denní oblečení a lehkou večerní vrstvu. Měsíční průměr 18,1 °C je ročním vrcholem, takže těžší oblečení je obecně zbytečné.

Duben: Zvyšte připravenost na přeháňky. Voděodolná vnější vrstva, rychleschnoucí oblečení a obuv s dobrou přilnavostí jsou užitečnější než teplejší oblečení během vlhčího úseku.

Květen: Použijte nejsilnější dešťovou výbavu první poloviny roku: kompaktní voděodolnou vrstvu, chráněnou tašku a oblečení, které rychle schne. Několik datasetů identifikuje květen jako nejdeštivější měsíc, s hlášenými celkovými hodnotami od 219 mm do 246 mm.

Červen: Udržujte dešťovou vrstvu a vraťte se k vyváženější výbavě prodyšného oblečení a lehkých vrstev. Plánujte na přerušení spíše než balení na chlad.

Balení pro období od července do prosince

Červenec: Jeden dataset uvádí pouze 61 mm srážek, takže můžete použít lehčí dešťovou výbavu, ale mějte kompaktní vrstvu pro měnící se podmínky.

Srpen: Zabalte se na pohodlné denní teploty, včetně lehké vrstvy a ochrany proti dešti. Průměrná maximální teplota specifická pro zdroj je 25 °C, což není signál k přípravě na trvalé teplo.

Září: Udržujte stejnou přizpůsobivou kombinaci prodyšného oblečení, lehké vrstvy a ochrany proti dešti; podrobné podmínky v září patří do samostatné případové studie sezóny.

Říjen: Zvyšte flexibilitu. Jeden zdroj zaznamenává 212 mm za 20 dní, takže rychleschnoucí oblečení, chráněná elektronika a obuv vhodná pro mokré povrchy jsou praktické přídavky.

Listopad: Použijte nejkompletnější výbavu pro deštivé počasí: dešťovou vrstvu, ochranu tašky a náhradní rychleschnoucí oblečení. Hlášených 358,75 mm a 24 deštivých dní dělá z tohoto měsíce měsíc pro flexibilní plánování.

Prosinec: Udržujte ochranu proti dešti dostupnou, zatímco používáte lehké vrstvy. Prosinec začíná období 5 až 10 deštivých dní za měsíc, které trvá až do března, a vánoční světla obvykle zůstávají vystavena až do prvního nebo druhého týdne v lednu.

Často kladené otázky

Který měsíc má v Medellínu nejméně srážek?

Odpověď závisí na datasetu: červenec je nejnižší s 61 mm v jednom zdroji, únor s 111 mm v jiném a leden s 147 mm ve třetím. Při porovnávání měsíců uveďte zdroj, protože záznamy o srážkách se neshodují a žádné jednotlivé číslo by nemělo být považováno za univerzálně definitní.

Kolik deště obdrží Medellín v typickém roce?

Hlášené roční srážky se pohybují od 2 271 mm do 2 958 mm, zatímco jiný odkaz zaokrouhluje hodnotu na přibližně 3 000 mm. Rozpětí odráží různé klimatické datasety a metody měření. Pro praktické plánování považujte Medellín za destinaci s vysokými srážkami se dvěma vlhčími obdobími, spíše než se spoléhat na jedno přesné roční celkové číslo.

Má Medellín podobné teploty po celý rok?

Ano, měsíční teploty v Medellínu zůstávají v úzkém rozmezí: březen je nejteplejším měsícem s 18,1 °C a listopad nejchladnějším s 17,1 °C. V širším denním vzoru teploty zřídka překračují asi 26 °C během dne nebo neklesají pod asi 15 °C v noci.

Kolik deštivých dní má Medellín?

Jeden odkaz uvádí 227 dní srážek za rok, zatímco jiný zaznamenává 24 deštivých dní v listopadu. Tyto údaje nejsou přímo zaměnitelné, protože zdroje mohou počítat různé množství měřitelných srážek jako deštivý den. Použijte 227 jako roční referenci a 24 dní v listopadu jako příklad vlhkého měsíce.

Co bych měl zabalit na měnící se srážky v Medellínu?

Zabalte kompaktní dešťovou vrstvu, přizpůsobivé lehké vrstvy a rychleschnoucí oblečení po celý rok. Připravte se pečlivěji na duben, květen, říjen a listopad s chráněnou elektronikou a obuví na deštivé počasí. Změny teploty jsou mírné, takže ochrana proti dešti je důležitější než těžké oblečení na chladné počasí.

Medellín: Výlet do Guatapé s lodí, snídaní, obědem a lamami
od $40.49★ 4.9 (15 467)
Ověřit dostupnost