Nieruchomości w Medellín: Ceny, Dzielnice i Koszty Zakupu

Porównaj nieruchomości w Medellín według dzielnicy, ceny zakupu, czynszu i rentowności wynajmu, z obliczeniami kosztów zamknięcia w COP i należytym sprawdzeniem dla zagranicznych nabywców.

Pierwszy raz kupujący często traktują medianę ceny ofertowej mieszkania w Medellín wynoszącą COP 1,2 miliarda jako pełny budżet. W nieruchomościach w Medellín ta kwota jest tylko punktem wyjścia: nabywcy muszą również uwzględnić należyte sprawdzenie, koszty zamknięcia wynoszące około 1,5–2,5% oraz bieżące opłaty operacyjne.

Rozpocznij od pełnego budżetu zakupu

Mediana ceny ofertowej mieszkania wynosząca COP 1,2 miliarda nie jest uniwersalną ceną sprzedaży ani pełnym budżetem. Uwzględnij weryfikację tytułu, reprezentację, opłaty notarialne i rejestracyjne, podatek rejestracyjny, umeblowanie, administrację, media, ubezpieczenie, naprawy i opłaty za zarządzanie nieruchomością.

Rynki wtórne i nowe budownictwo używają różnych wskaźników. Średnia cena mieszkań wtórnych w El Poblado wynosi COP 8,7 miliona za metr kwadratowy; nowe mieszkania w obszarze metra Medellín średnio kosztowały 2 400 USD za metr kwadratowy w III kwartale 2026 roku. Ceny nowych domów wzrosły o 9,14% w roku do II kwartału 2026, podczas gdy lokalna inflacja wyniosła 7,04%. Nie oznacza to, że każdy nowy projekt przewyższy sprzedaż wtórną.

Nieruchomość może wspierać imigrację: COP 612,8 miliona kwalifikuje się do wizy inwestora M, pod warunkiem dostarczenia dokumentacji i przeglądu. Ten próg nie jest rekomendacją zakupu i nie zastępuje weryfikacji tytułu w Kolumbii.

Traktuj cenę nagłówkową jako punkt wyjścia. Budżetuj na gotówkę wymaganą przed tym, jak nieruchomość zacznie generować czynsz lub może być zajęta.

Porównaj cztery rynki nabywcze Medellín

El Poblado to rynek premium w dostarczonych danych: średnia cena mieszkań wtórnych wynosi COP 8,7 miliona za metr kwadratowy; mieszkania z jedną sypialnią są wystawione na sprzedaż za około 250 000 USD, a dwupokojowe za około 336 600 USD. Wyższe koszty wejścia mogą wywierać presję na zwroty z wynajmu, mimo ustalonego popytu na wynajem umeblowany i dostępności najemców międzynarodowych.

Koszty wtórne w Laureles są o około 23% niższe za metr kwadratowy niż w El Poblado. Mediana cen ofertowych wynosi około 155 500 USD za mieszkanie z jedną sypialnią i 201 900 USD za mieszkanie z dwiema sypialniami, co daje nabywcom niższy punkt wejścia do długoterminowego wynajmu lub użytku osobistego. Uwzględnij koszty administracyjne i zarządzające, naliczane w pesos kolumbijskich, w porównaniach.

Envigado średnio kosztuje około 1 000 USD za metr kwadratowy, poniżej ceny wtórnej w El Poblado, ale rynki nie są identyczne. Porównaj transport, wiek budynku, usługi i popyt najemców w danym adresie.

Żaden dostarczony wskaźnik cenowy Centro nie wspiera średniej dzielnicy. Oceń każdy budynek, ulicę, zapisy tytułowe i pozwolenia na wynajem.

Dla każdego rynku porównaj rzeczywisty miesięczny czynsz, założenia dotyczące pustostanów i rachunki administracyjne. Niższa cena zakupu nie oznacza automatycznie wyższej rentowności wynajmu w długim okresie.

Używaj cen za metr kwadratowy ostrożnie

Kilka cen mieszkań w Medellín wydaje się niekonsekwentnych, ponieważ mierzy różne próbki, waluty, daty i typy nieruchomości. Jeden szeroki wskaźnik umieszcza ceny Medellín między COP 2,5 miliona a COP 7,5 miliona za metr kwadratowy. Inne źródło podaje COP 7,69 miliona za metr kwadratowy na dzień 15 października 2026 roku. Średnia cena mieszkań wtórnych w El Poblado wynosi COP 8,7 miliona za metr kwadratowy, podczas gdy nowe mieszkania w Medellín średnio kosztowały 2 400 USD za metr kwadratowy w III kwartale 2026 roku.

Te liczby nie powinny być łączone w jedną „prawdziwą” cenę Medellín za metr kwadratowy. Średnia cena wtórna dla El Poblado nie jest równoważna z zakresem w całym metrze, a wycena nowego budynku w dolarach może obejmować różne wykończenia, warunki dostawy lub lokalizacje projektów.

Rozmiar również zmienia całkowitą kwotę. Typowe mieszkanie w Medellín jest zgłaszane na poziomie COP 850 milionów, podczas gdy typowe mieszkanie trzypokojowe jest zgłaszane na poziomie 277 000 USD. To są użyteczne punkty orientacyjne, a nie substytut porównywania powierzchni, parkingu, przechowywania, wieku, remontów i administracji.

Dla zagranicznego nabywcy przelicz pełny budżet na pesos kolumbijskie przed porównywaniem ofert. Ruchy walutowe mogą zmienić efektywny koszt w dolarach, podczas gdy cena żądana przez sprzedawcę, podatki i opłaty budowlane pozostają związane z transakcją i nieruchomością.

Testuj ekonomię wynajmu długoterminowego

Ogólny zwrot z wynajmu w Medellín wynosi około 6,9%; inny dostarczony wskaźnik podaje długoterminowy zwrot brutto na poziomie 6,88%. Zwrot brutto oznacza czynsz przed pustostanem, opłatami budowlanymi, naprawami, zarządzaniem, podatkami i innymi kosztami posiadania. Jest to zatem wskaźnik screeningowy, a nie gotowy zwrot, który zagraniczny właściciel powinien oczekiwać do zatrzymania.

Dla właściciela nierezydenta dostarczony wynik wynosi około 3% po opłatach budowlanych, pustostanach, zarządzaniu i 35% podatku od dochodów z wynajmu. Różnica między 6,9% brutto a około 3% zatrzymanych to główne ostrzeżenie dotyczące wynajmu na rynku nieruchomości w Medellín. Wysoka cena żądana za wynajem nie może nieograniczenie rekompensować drogiego zakupu, pustych miesięcy lub słabego zarządzania.

Użyj porównania wynajmu do zakupu przed złożeniem oferty. Dla zakupu na wynajem oszacuj roczny czynsz w pesos kolumbijskich, odejmij znane koszty operacyjne, a następnie porównaj wynik z całkowitą gotówką zainwestowaną, w tym koszty zamknięcia nieruchomości w Kolumbii i umeblowanie. Dla użytku osobistego porównaj wydatki na własność z czynszem, który w przeciwnym razie byś płacił, pamiętając, że mieszkanie może nie generować dochodu podczas twojego pobytu.

Finansowanie hipoteczne dodaje dodatkową warstwę. Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w Kolumbii wyniosło 15,02% we wrześniu 2026 roku, więc zakup z dźwignią wymaga osobnego obliczenia kosztów obsługi długu, a nie prostego porównania rentowności.

Modeluj wynajmy umeblowane poza stawkami nocnymi

Umeblowany wynajem krótkoterminowy powinien być testowany w odniesieniu do podaży i spadających stawek, a nie tylko atrakcyjnej stawki nocnej. W Medellín zarejestrowano tylko 8 322 domów jako mieszkania turystyczne w porównaniu do około 15 000 aktywnych ofert Airbnb, co wskazuje na lukę między zarejestrowaną podażą a widocznymi ofertami, która wymaga weryfikacji przed zakupem.

AirDNA zgłosiło, że średnia stawka nocna spadła o 16,4% w ciągu roku. Ten spadek może zmniejszyć przychody, nawet jeśli zajętość wydaje się zdrowa. Około 1 miliona międzynarodowych przylotów lotniczych dotarło do Medellín w pierwszej połowie 2026 roku, ale sama liczba odwiedzających nie gwarantuje, że jeden budynek, jednostka lub sezon będą wydajne.

Modeluj czyszczenie, wymianę umeblowania, opłaty platformowe, media, administrację, lokalne zarządzanie, pustostany i podatki w pesos kolumbijskich. Następnie potwierdź, że budynek pozwala na zamierzony rodzaj wynajmu. Jeśli oczekiwany wynik działa tylko przy obecnej stawce nocnej, zakup ma małą marżę na dalszy spadek.

Weryfikuj własność przed złożeniem oferty

Zagraniczni nabywcy powinni zakończyć należyte sprawdzenie przed zaangażowaniem funduszy. Zleć niezależnemu kolumbijskiemu prawnikowi lub wykwalifikowanemu lokalnemu przedstawicielowi przegląd tytułu. Przegląd powinien prześledzić własność, zidentyfikować obciążenia lub hipoteki, sprawdzić ograniczenia i porównać zarejestrowany opis z mieszkaniem, miejscem parkingowym i przestrzenią do przechowywania, które są sprzedawane.

Weryfikuj tożsamość sprzedawcy i jego uprawnienia do sprzedaży. Uzyskaj zapisy nieruchomości i dokumenty transakcyjne wymagane przez notariusza, sprawdzając, czy imiona, obszary i granice są zgodne. Lista, oświadczenie brokera lub nieformalny przekład nie mogą zastąpić oficjalnego zapisu.

Użyj reprezentacji oddzielnej od sprzedawcy i ujawnij wszelkie opłaty za zarządzanie nieruchomością lub płatności za polecenia. Przed podpisaniem poproś o regulacje budowlane, status konta administracyjnego, dostępne zapisy spotkań, informacje o mediach i dokumenty dotyczące zmian. Potwierdź, czy cena obejmuje urządzenia, parking, przechowywanie, meble lub istniejące umowy najmu.

Próg wizy inwestora M wynoszący COP 612,8 miliona nie ustala, że zakup jest czysty. Kwalifikowalność imigracyjna i należyte sprawdzenie własności są oddzielne; obie wymagają aktualnych dokumentów i profesjonalnego przeglądu.

Oblicz koszty zamknięcia w pesos

Koszty zamknięcia dla nabywcy wynoszą około 1,5%–2,5% opłat notarialnych, opłat rejestracyjnych i podatku rejestracyjnego. Dla mieszkania za COP 850 milionów obliczenia są następujące:

  • COP 850 milionów × 1,5% = COP 12,75 miliona
  • COP 850 milionów × 2,5% = COP 21,25 miliona

Budżet zakupu wynosi zatem około COP 862,75 miliona do COP 871,25 miliona przed umeblowaniem, naprawami, ustawieniem zarządzania lub innymi kosztami posiadania. Zakres ten jest szacunkowy, a nie stałym rachunkiem; ostateczna kwota zależy od transakcji i zastosowanych opłat.

Nabywca korzystający z finansowania powinien dodać odsetki i koszty związane z pożyczkodawcą do modelu przepływu gotówki. Przy średnich oprocentowaniach kredytów hipotecznych w Kolumbii wynoszących 15,02% we wrześniu 2026 roku, pożyczka może znacząco zmienić relację między czynszem a miesięcznym kosztem posiadania.

Zagraniczni nabywcy również stają w obliczu ryzyka walutowego. Jeśli oszczędności są przechowywane poza Kolumbią, kwota w pesos kolumbijskich wymagana przy podpisaniu może przekładać się na więcej lub mniej dolarów niż oczekiwano. Ustal budżet w COP, potwierdź czas płatności z notariuszem i unikaj zakładania, że oferta w dolarach eliminuje ryzyko związane z kursem wymiany.

Audyt bieżących opłat budynku

Niska cena mieszkania w Medellín może stać się mniej atrakcyjna po audycie budynku. Zacznij od reglamento de propiedad horizontal i potwierdź, czy dozwolone są długoterminowe umowy najmu, umeblowane wynajmy krótkoterminowe, czy oba. Zasady budynku mogą ograniczać działalność, nawet gdy oferta reklamuje potencjał wynajmu. Zasady dotyczące zakwaterowania gości są osobną kwestią od omawianej tutaj ekonomiki.

Sprawdź miesięczną administrację, co obejmuje i czy są zaległe opłaty nadzwyczajne. Żaden dostarczony procent nie wspiera średniej administracyjnej w mieście, więc poproś o rzeczywisty rachunek i niedawne zapisy zgromadzenia dla budynku. Umowa o zarządzanie nieruchomością powinna określać swoją opłatę, usługi, uprawnienia do napraw oraz traktowanie pustostanów.

Media zasługują na tę samą uwagę. Zapytaj, które usługi są indywidualnie mierzone, które są wspólne i czy właściciel czy najemca zazwyczaj je płaci. Dla umeblowanej jednostki uwzględnij internet, wymiany, czyszczenie i naprawy urządzeń, zamiast traktować czynsz jako czysty dochód.

Na koniec sprawdź dokumentację strukturalną i sejsmiczną, szczególnie dla starszych budynków lub remontowanych mieszkań. Potwierdź pozwolenia na większe zmiany i zbadaj pęknięcia, infiltrację wody, windy i naprawy w częściach wspólnych. Korzystna cena za metr kwadratowy jest mniej użyteczna, jeśli mieszkanie nie może legalnie ani praktycznie dostarczyć zamierzonego wynajmu.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są koszty zamknięcia dla nieruchomości w Medellín?

Koszty zamknięcia wynoszą około 1,5%–2,5% ceny zakupu, obejmując opłaty notarialne, rejestracyjne i podatkowe. Dla mieszkania za COP 850 milionów to COP 12,75 miliona przy 1,5% lub COP 21,25 miliona przy 2,5%, co daje szacunkowy wydatek zakupu wynoszący COP 862,75 miliona–COP 871,25 miliona przed innymi kosztami posiadania.

Która dzielnica Medellín jest najlepsza do zakupu lub wynajmu?

Nie ma dzielnicy, która odpowiadałaby każdemu nabywcy. El Poblado ma wyższe ceny, w tym 250 000 USD za mieszkanie z jedną sypialnią. Laureles kosztuje około 23% mniej za metr kwadratowy w sprzedaży wtórnej. Envigado średnio kosztuje 1 000 USD za metr kwadratowy. Centro wymaga badań na poziomie adresu, ponieważ żaden dostarczony średni wskaźnik nie wspiera ogólnej liczby.

Jaką rentowność wynajmu może przynieść nieruchomość w Medellín?

Brutto rentowność wynajmu w Medellín wynosi około 6,9% w skali miasta, ale właściciel nierezydent może zatrzymać około 3% po opłatach budowlanych, pustostanach, zarządzaniu i 35% podatku od dochodów z wynajmu. Wyniki zależą również od ceny zakupu, czynszu, administracji, umeblowania, napraw i dozwolonego modelu wynajmu nieruchomości.

Co powinien zweryfikować zagraniczny nabywca przed zakupem w Medellín?

Zagraniczny nabywca powinien zweryfikować tytuł, obciążenia, uprawnienia sprzedawcy, granice nieruchomości, zapisy parkingowe i przechowalni, zasady budynku, salda administracyjne, media i dokumentację strukturalną. Niezależna lokalna reprezentacja może koordynować proces sprawdzania tytułu w Kolumbii oraz dokumenty escritura. Budżetuj osobno na zakres kosztów zamknięcia 1,5%–2,5%.

Czy zasady budynku mogą zmienić ekonomię inwestycji w Medellín?

Tak. Zasady budynku mogą ograniczać umeblowane wynajmy krótkoterminowe lub wymagać innego modelu wynajmu. Administracja, media, opłaty za zarządzanie, naprawy oraz dokumentacja sejsmiczna lub strukturalna wpływają na przepływ gotówki. Potwierdź te elementy przed podpisaniem: cena oferty ich nie ujawnia.

Powered by GetYourGuide
Medellin: Wycieczka do Guatapé z łodzią, śniadaniem, lunchem i lamami
od $40.49★ 4.9 (15 467)
Sprawdź dostępność